29  Niedziela zwykła       20. X. 2024

W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus wyjaśnia sens swojej misji. To służba i gotowość oddania życia za innych, co potwierdził, sam umierając za nas na krzyżu. Jezus jest naszym Zbawicielem oraz wstawiającym się za nami Obrońcą.

Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą możemy wspomóc wszystkich, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich różnoraką działalność. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona właśnie na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary!

We wtorek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

Zbliża się miesiąc listopad, który poświęcony jest modlitwie za naszych zmarłych. Wyłożone są kartki wspominkowe proszę o czytelne wypełnienie.

Dziękuję za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty Paniom: Bożenie Bieleckiej, ewie Połomskiej,Danucie Mikuła Krystynie Smoleng Kubiak, Halinie Tulin. Za tydzień w sobotę na godz. 9.3o zapraszam do posprzątania świątyni rodziny z ul. Blacharskiej.

Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

.

W naszej Parafii z dniem 10.08.2024 został opracowany i wprowadzony w życie dokument, Standardy Ochrony Dzieci, który stanowi realizację prawnego obowiązku dotyczącego wprowadzenia we wszelkich instytucjach, w których przebywają dzieci, standardów ich ochrony przed krzywdzeniem [ustawa z dnia 28 lipca 2023 roku o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2023 poz. 1606)]. Opracowując dokument, wzięto pod uwagę wytyczne zarówno prawa państwowego, jak i kościelnego. Standardy ochrony dzieci to zasady, które mają przyczyniać się do tworzenia bezpiecznego środowiska w taki sposób, by każde dziecko mogło się czuć w Parafii bezpieczne, było w niej akceptowane i szanowane. Określają również sposób reagowania na krzywdę lub niestosowne zachowanie, a także wyznaczają sposób postępowania z osobą krzywdzoną i sprawcą.

W Parafii powołano Zespół do Spraw Prewencji, odpowiedzialny w zakresie ochrony dzieci i młodzieży przed krzywdzeniem.

Zespół tworzą:

osoba – kordynator: P. Kamil Prentki    ;    osoba – zaufania: P. Janina Pełka  i  P.  Anna Liniewicz

osoba – wprowadzająca P. Anna Prusakowska

więcej informacji wkrótce na stronie Parafii