26 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1. X. 2023

Dziś jest pierwsza niedziela października. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i świata. Zachęcam do udziału w październikowym nabożeństwie. Za odmówienie jednej części różańca, w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Dzieci z klas szkoły podstawowej i średniej zapraszam na nabożeństwo Różańcowe w tygodniu. Zwłaszcza kandydatów do bierzmowania dzieci z klas podstawowych.

W Tygodniu o godz.  16.3o Msza święta i Nabożeństwo Różańcowe

W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. Każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Chciejmy każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

We wtorek spotkanie Pań z kół Żywego Różańca w Wojanowie w kościele po Mszy świętej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy święta i modlitwa różańcowa w intencji powołań, a po Mszy świętej spotkanie w salce Pań z Kół Różańcowych.. W piątek po Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę nabożeństwo wynagradzające NSNMP o godz. 8.15.

Spowiedź z racji pierwszego piątku w Wojanowie od godz. 15.3o do 16.oo a w Dąbrowicy od g.16.45 do 17.oo, oraz w ciągu tygodnia przed Mszą świętą.

W sobotę we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej Msze święte w Wojanowie godz. 8.3o a w Dąbrowicy o godz. 10.oo poświęcenie różańców dla dzieci z klas trzecich.

Chorych z posługą sakramentalną z Dąbrowicy i Wojanowa odwiedzę w poniedziałek od godz. 8.oo a chorych z Osiedla odwiedzę i w piątek po Mszy św. od godz. 8.3o

Dziękuje za posprzątanie świątyni Paniom Dorocie Bakowskiej i Annie Drobnej. Za tydzień zapraszam rodziny z ul. Goździkowej nr. 1 – 10 na godz. 11.15.