NIEDZIELA  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO       28. 05. 2023

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

Jutro poniedziałek, / tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt / obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające NSNMP w sobotę o g. 8.oo

Z inicjatywy metropolity warszawskiego, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia.

Za tydzień adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.

Spotkanie dzieci klas 3 i rocznicowych w kościele w Dąbrowicy o godz. 16.oo.

Spowiedź rodziców i dzieci rocznicowych przed uroczystością Komunii św w czwartek po próbie.

Spowiedź dzieci komunijnych z klas 3 w piątek po próbie.

W sobotę dzieci z klas 3 przystąpią do pierwszej Komunii św. Otoczmy modlitwą dzieci i ich rodziców, aby dar Chrystusa w Eucharystii którego przyjmą do swoich serc skutkował w pełni chrześcijańskim życiem. Spowiedź rodziców jak i dzieci rocznicowych przed uroczystością Komunii św. w czwartek po Mszy świętej.

Chorych z Wojanowa i Dąbrowicy z posługą sakramentalną odwiedzę jutro po Mszy św. o g. 8.3o a chorych z Osiedla w środę od g. 8.oo

Dziękuje za posprzątanie świątyni i za złożoną ofiarę: Państwu Sieradzkim, Wietrzyńskim, Wójs, Urbaniak, Kiernickim, Bryk i Sroka. Za tydzień świątynie przygotują rodzice dzieci klas pierwszokomunijnych i rocznicowych.