NIEDZIELA  CHRYSTUSA  KRÓLA    26. XI. 2023

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej, która pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca okazja do spowiedzi świętej w ciągu tygodnia przed Mszą świętą. 

W sobotę w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Mary nabożeństwo wynagradzające NSNMP o godz. 8.15

Spotkanie z rodzicami dzieci klas 1,2,3 szkoły podstawowej za tydzień w niedziele po Mszy świętej o godz. 16.oo w Dąbrowicy.

Za tydzień, wraz z pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczniemy kolejny rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Poświęcenie opłatków na stół wigilijny.

Dziękuję za posprzątanie świątyni rodzinom ze Stacji Wojanów: Sieradzkim, Wójs, Wietrzyńskim, Urbaniak, Kiernickim, Sroka, Bryk, Ligęza. Za tydzień w sobotę na godz. 9.3o zapraszam do posprzątania świątyni rodziny z Dąbrowicy nr. 25, 26, 27. godz. 10.oo