NIEDZIELA  WNIEBOWSTĄPIENIENIA  PAŃSKIEGO   12.V.2024

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w Kościele jest obchodzona już od V wieku. Myśląc o niebie, obieramy właściwy kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii.

Jutro, 13.V. przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie w Wojanowie o g.16.3o. W tym dniu przypada kolejna rocznica zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

W czwartek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

Spotkanie dzieci komunijnych we wtorek godz. 16.oo i w  piątek wraz z dziećmi rocznicowymi godz. 16.oo

Zapraszam na Pielgrzymkę do Starego Sącza do grobu Św. Kingi, oraz Sanktuarium M. Bożej w  Ludźmierzu i  M. Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. / liczba miejsc ograniczona koszt 270 zł /

Za tydzień niedziela Zesłania Ducha Św., która kończy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed i po Mszy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej. Nowenna do Ducha świętego w ciągu tygodnia.

Dziękuje za posprzątanie świątyni i za złożoną ofiarę Paniom z ul Przybocznej nr 11 do końca za posprzątanie kościoła. Za tydzień na godz. 9.3o zapraszam rodziny mieszkające na ul. Irysowej