Parafia Wniebowzięcia NMP

Kościół Parafialny
pw. Wniebowzięcia
NMP w Wojanowie

w Wojanowie z/s w Dąbrowicy

Sanktuarium
MB Jasnogórskiej Pani
Uzdrowienia Chorych
w Dąbrowicy

Wśród zdobywających popularność talizmanów, wyróżniają się talizmany anielskie. Często są one opatrzone nazwą anioła, do którego mają się one odwoływać.

Poniższe imiona mają pochodzenie pozabiblijne (kabała, pisma niekanoniczne, gnoza, islam, okultyzm) Szatkiel, Szachakiel, Barakiel, Barachiel, Baradiel, Sidriel, Pazriel, Aniel, Kafcjel, Samael, Camael, Kamale, Zadkiel, Zafkiel, Uriel, Ariel, Fanuel, Haniel, Azrale, Izrafel, Metatron, Razjel, Cefkiel, Chamael, Haniel, Sariel, Serakel, Remiel, Jeremiel, Jerahmiel, Jehudiel, Symiel, Orifiel, Zachariel, Sealtiel, Chamuel, Jofiel, Zadkiel.

Pismo Święte wymienia trzy imiona archaniołów: Michał, Rafał i Gabriel (zob. dalsze cytaty). Noszenie talizmanów z wizerunkiem jednego z tych archaniołów nie zmienia faktu, że mamy do czynienia jednak z amuletem. Podobnie rzecz się ma z takim stosunkiem do aniołów, który kłóci się z cnotą wiary i prawdziwej pobożności (okultyzm, kabała, magia, ezoteryka itd.). Takim złym przykładem są tzw. "karty anielskie", odwoływanie się do jakichś tajemniczych pism o aniołach, czy też traktowanie ich na sposób magiczny.

Wszystkim polecamy czasopismo anielskie "Któż jak Bóg" - www.ktozjakBog.religia.net, poświęcone niemal w całości tematyce anielskiej.

 

Liturgia

Dąbrowica:
Pn, Śr: 16:30
So: 8:30
Nd: 11:00, 16:00

Wojanów
Pn, Pt: 16:00
Nd: 9:30

Słowo na dziś

We wszystkich wypadkach i okolicznościach życia wielbię i błogosławię świętą wolę Bożą
Dz. 678

Galeria

  • image
  • image

 

 

matka boska wniebowzięta

Jubileusz 700-lecia Kościoła

 

 

roza

Dekoracje kościelne

YouTube

Łączna liczba gości:434047
© VentoStudio.pl