UROCZYSTOŚĆ

ZESŁANIA DUCHA

ŚWIĘTEGO 

.

Zapraszam na Pielgrzymkę

do   FATIMY 
 ALJUSTREL – OBIDOS – TOMAR – ALCOBACA – NAZARE

Termin: 16.10 – 20.10.2023.

Cena: 3.750 zł

1.dzień: (16.10)   Zbiórka na lotnisku w Pradze o godz.17:00. Odprawa celno-bagażowa  godz.17:30. Wylot do Lizbony o godz.19:30. Przylot do Lizbony o godz.22:05. Przejazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja Nocleg.

2.dzień: (17.10) Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie FATIMY-miejsca objawień Matki Bożej, między innymi: bazyliki Matki Bożej Różańcowej i bazyliki Świętej Trójcy. Następnie przejście drogą krzyżową zwaną „drogą pastuszków”, do miejsca objawień Matki Boskiej w Valinhos i Anioła w Loca do Cabeço oraz do Aljustrel. Następnie spacer po ALJUSTREL skąd pochodzili pastuszkowie Franciszek, Hiacynta oraz Łucja. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Nocleg.

3.dzień: (18.10)  Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do TOMAR i zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo, szczytowego osiągnięcia architektury czasów wojskowej, religijnej i kolonialnej. Spacer uliczkami Starego Miasta. Następnie do ALCOBACA- opactwo cystersów z największym w Portugalii kościołem Mosteiro de Santa Maria de Alcobaca. Kolejno do NAZARE- miejscowości wypoczynkowej nad OCEANEM ATLANTYCKIM- Tu zatrzymamy się zarówno na starym mieście umiejscowionym na wysokim klifie, oraz częścią leżącą przy plaży, gdzie będzie czas na krótki odpoczynek. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Nocleg.

4.dzień: (19.10)  Śniadanie. Całodzienny pobyt w FATIMIE-miejscu objawień Matki Bożej. Obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

5.dzień: (20.10)  Prowiant na drogę. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot z Lizbony do Pragi o godz.08:10. Przylot na lotnisko w Pradze o godz. 12:30.

Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 100 Euro.  Świadczenia zawarte w cenie: Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu*** w Fatimie – pokoje 2-3 osobowe łazienkami / Poruszanie się portugalskim autokarem w trakcie pobytu w Portugalii / Wyżywienie: 4 obiadokolacje + 3 śniadania + 1 suchy prowiant / Pilot – przewodnik / przejazd autokarem do Pragi na lotnisko i z powrotem do Wojanowa. Ubezpieczenie: NNW(15.000 zł), KL(40.000 Euro), bagażu(1.000 zł) + CP (choroby przewlekłe), obowiązkowe opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.     

Uwaga: Dodatkowo należy posiadać kwotę 40 Euro. Kwota ta obejmuje między innymi: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowego przewodnika, opłatę za pracę kierowcy, taksę klimatyczną oraz pozostałe opłaty turystyczne związane z realizacją programu za granicą.

 

 

 

Nabożeństwa Majowe w ciągu miesiąca

w tygodniu

po Mszy świętej 

serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy