11  Niedziela Zwykła   17. 06. 2018

Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

W najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszam na Mszę świętą dzieci i młodzież w Dąbrowicy g. 8.oo

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Rodziców dzieci klas pierwszych, które rozpoczną edukacje w szkole od września br., proszę o zapisywanie do I Komunii świętej po Mszy świętej.  Zapisy potrwają do końca czerwca. Dzieci przygotowują się w swojej Parafii zamieszkania w myśl nauczania ks. Biskupa Ordynariusza – odnośnie przyjęcia Św. Sakramentów, – choćby dziecko uczęszczało do szkoły na terenie innej Parafii. Podobnie – jeśli chodzi o przygotowanie do sakramentu Bierzmowania.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek o g. 18.oo w salce przy plebani.

Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch w październiku tego roku jest jeszcze kilka miejsc wolnych.

Dyrekcja Zespołu Szkół Katolickich informuje, że trwa jeszcze nabór do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej oraz Liceum Akademickiego. Można też na zasadzie przeniesienia, zapisać dziecko do klasy IV, VII oraz VIII. Młodzież natomiast może dołączyć do klasy III Gimnazjum oraz do klasy II w Liceum. Zajęcia dla podstawówki (kl.: I, IV i VII) prowadzone będą w Cieplicach, a klasa VIII oraz gimnazjaliści i licealiści od 1 września zajęcia będą mieli w centrum miasta przy ul. Kopernika 1. Bliższe informacje na stronie internetowej Szkoły    www.szkola.pankracy.edu.pl

Dziękuję za posprzątanie świątyni Państwu: Choroszy, Januszkiewicz, Pełka, Stala, Wiewióra, Kociemba, Lupa. Za tydzień zapraszam rodziny z Dąbrowicy mieszkające w dawnym folwarku. Na g.11.oo.

Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.