Parafia Wniebowzięcia NMP

Kościół Parafialny
pw. Wniebowzięcia
NMP w Wojanowie

w Wojanowie z/s w Dąbrowicy

Sanktuarium
MB Jasnogórskiej Pani
Uzdrowienia Chorych
w Dąbrowicy

4   NIEDZIELA   ADWENTU        24. XII. 2017

 

 

Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.  W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia.

 

Zachęcam do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. 

 

Pasterka  o godz. 21.oo Dąbrowica
                         
                            22.3o Wojanów


Ofiara zebrana  podczas pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

 

Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, i we wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Świętych.

 

Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

 

We wtorek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Tego dnia jak co roku wspieramy materialnie WSD  ofiara do puszki po każdej Mszy Świętej.

 

Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa na zakończenie Mszy św  będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

 

W Okresie  Bożego Narodzenia od 25. XII  do 7.01 2018  Msza św o godz.16.oo w Dąbrowicy przeniesiona na godz.12.oo -  nie ma Mszy św   na Osiedlu  o godz.  12.15

Liturgia

Dąbrowica:
Pn, Śr: 16:30
So: 8:30
Nd: 11:00, 16:00

Wojanów
Pn, Pt: 16:00
Nd: 9:30

Słowo na dziś

Nie byliśmy Ci potrzebni do szczęścia, ale Ty chcesz się dzielić własnym szczęściem z nami
. Dz. 1743.

Galeria

  • image
  • image

 

 

matka boska wniebowzięta

Jubileusz 700-lecia Kościoła

 

 

roza

Dekoracje kościelne

YouTube

Łączna liczba gości:487741
© VentoStudio.pl