4   NIEDZIELA   ADWENTU        24. XII. 2017

Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.  W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia.

Zachęcam do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.

Pasterka  o godz. 21.oo Dąbrowica

22.3o Wojanów

Ofiara zebrana  podczas pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, i we wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Świętych.

Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

We wtorek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Tego dnia jak co roku wspieramy materialnie WSD  ofiara do puszki po każdej Mszy Świętej.

Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa na zakończenie Mszy św  będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

W Okresie  Bożego Narodzenia od 25. XII  do 7.01 2018  Msza św o godz.16.oo w Dąbrowicy przeniesiona na godz.12.oo -  nie ma Mszy św   na Osiedlu  o godz.  12.15

Nie byliśmy Ci potrzebni do szczęścia, ale Ty chcesz się dzielić własnym szczęściem z nami
. Dz. 1743.