Parafia Wniebowzięcia NMP

Kościół Parafialny
pw. Wniebowzięcia
NMP w Wojanowie

w Wojanowie z/s w Dąbrowicy

Sanktuarium
MB Jasnogórskiej Pani
Uzdrowienia Chorych
w Dąbrowicy

Które święta kościelne są nieobowiązkowe?

 

 

Dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy Św. dotyczy tych dni świątecznych, które nie są dniami ustawowo wolnymi od pracy. Korzystanie jednak z tej dyspensy możliwe jest wtedy, gdy faktycznie nie ma możliwości uczestniczenia we Mszy Św. W sprawie zaś przepisów przypomnę stanowczo, że nasze odniesienie do Boga, nie może być tylko formalne. Nawet jeśli coś jest lub nie jest wymagane przez prawo, to nasz kontakt z Panem Bogiem ma się opierać na żywej wierze, głębokiej nadziei i miłości, która jest gotowa na poświęcenie.

Liturgia

Dąbrowica:
Pn, Śr: 16:30
So: 8:30
Nd: 11:00, 16:00

Wojanów
Pn, Pt: 16:00
Nd: 9:30

Słowo na dziś

Nie byliśmy Ci potrzebni do szczęścia, ale Ty chcesz się dzielić własnym szczęściem z nami
. Dz. 1743.

Galeria

  • image
  • image

 

 

matka boska wniebowzięta

Jubileusz 700-lecia Kościoła

 

 

roza

Dekoracje kościelne

YouTube

Łączna liczba gości:487736
© VentoStudio.pl