Parafia Wniebowzięcia NMP

Kościół Parafialny
pw. Wniebowzięcia
NMP w Wojanowie

w Wojanowie z/s w Dąbrowicy

Sanktuarium
MB Jasnogórskiej Pani
Uzdrowienia Chorych
w Dąbrowicy

Eucharystia Źródłem Życia Wewnętrznego

Eucharystia jest także pokarmem przeznaczonym dla wzrostu i rozwoju życia Bożego każdego pojedynczego chrześcijanina, a potem również i Kościoła  . Bez czerpania z tego źródła następuje duchowa śmierć. Eucharystia nadaje bowiem rytm życiu, wymaga przychodzenia, czerpania oraz odchodzenia, przynoszenia owoców i brania łaski(duchowych darów). Tylko w takim wzajemnym powiązaniu Eucharystii jest dla życia człowieka owocna. Tylko wówczas jest ona źródłem życia wewnętrznego oraz jego centrum  . Papież Jan Paweł II, ukazując Polakom prawdę o Eucharystii jak źródle życia wewnętrznego, wskazywał na to, że jest ona źródłem siły oraz miłości, że jednoczy i umacnia ludzi, oraz że w tej miłości łączącej braci pozwala zbliżać się i trwać w tej Miłości, jaką jest On sam. Już na początku swojej trzeciej pielgrzymki do Ojczyzny, na lotnisku Okęcie w Warszawie, papież w swoim powitalnym przemówieniu do rodaków zwrócił uwagę na sakrament Eucharystii, który „pomaga odbudować wiarę w słuszne ideały, wolę życia, odbudować nadzieję". Z kolei w homilii skierowanej do środowiska akademickiego KUL
(09.06.1987) Jan Paweł II przypomniał, że: „Eucharystii znajduje swój sakramentalny wyraz wszystko, co Ojciec dał Synowi. Dał, ażeby Syn ogarnął i przeobraził, przemienił to wszystko tą właśnie miłością, którą do końca umiłował. Jest Eucharystia równocześnie źródłem tej miłości – w nas. (...) Jest wezwaniem do tej miłości, która ostatecznie wyzwala człowieka, która zbawia, która daje życie wieczne"

 

 

Liturgia

Dąbrowica:
Pn, Śr: 16:30
So: 8:30
Nd: 11:00, 16:00

Wojanów
Pn, Pt: 16:00
Nd: 9:30

Słowo na dziś

...byleś ty chciała walczyć; wiedz, że zawsze zwycięstwo jest po twojej stronie...
Dz. 1560

Galeria

  • image
  • image

 

 

matka boska wniebowzięta

Jubileusz 700-lecia Kościoła

 

 

roza

Dekoracje kościelne

YouTube

Łączna liczba gości:433147
© VentoStudio.pl