NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA   22. XI. 2020

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej, która pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

Po Mszach Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Za tydzień, wraz z pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczniemy kolejny rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Zgromadzeni na świętej wieczerzy . Poświęcenie opłatków na stół wigilijny.

Dziękuję za posprzątanie świątyni Pani Halinie Wilczak, Danucie  Pociecha, Zóławskiej Elżbiecie, Czopp Annie.  Za tydzień w sobotę na godz. 9.3o zapraszam do posprzątania świątyni rodziny z ul. Muzyczna 1-10.

Przypominam o obowiązku dezynfekcji rąk w wejściu do kościoła i obowiązku zasłaniania nosa i ust w Kościele podczas sprawowanej liturgii.