NIEDZIELA  CHRZTU  PAŃSKIEGO    13. 01. 2019

Dzisiejsze święto to również święto Epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się czas zwykły w ciągu roku, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

W czwartek rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

Zapraszam na katechezę dla dorosłych w Piątek do salki na godz. 18.oo

Zapraszam na spotkanie dzieci klas trzecich szkoły podstawowej w sobotę na godz. 9.3o do salki przy plebani.

Pragnę wyrazić moje szczere podziękowanie Wam wszystkim za prawdziwie chrześcijańską gościnność, życzliwość i dobroć okazaną mi podczas odwiedzin duszpastersko-kolędowych. Serdecznie dziękuję za wszelkie sugestie i uwagi dotyczące duszpasterskiego życia naszej parafii, jak i za wszelką ofiarność na rzecz tych dzieł, które pragniemy kontynuować w parafii.  Jeśli ktoś z różnych powodów nie mógł być w domu w czasie kiedy odwiedzałem rodziny to proszę o zgłoszenie w zakrystii.

Od 1.02 br. rozpoczną się Nauki Przedmałżeńskie. Zapraszam wszystkich zainteresowanych, tak narzeczonych jak i osoby żyjące bez ślubu, które chcą powrócić do życia w Bożej łasce.

Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Dziękuje za posprzątanie świątyni i ofiarę rodzinom: Choroszy, Pełka, Januszkiewicz, Wiewióra, Stala, Kociemba, Lupa.   Za tydzień zapraszam rodziny z Dąbrowicy mieszkające w dawnym folwarku na godz. 9.oo.