NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU     17. 03. 2019

Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Dzisiaj pamiętamy w modlitwie o 2009 misjonarkach i misjonarzach z Polski, którzy pracują w 99 krajach. Są niemalże obecni na całym świecie, na wszystkich kontynentach. Wszędzie tam, gdzie ludzie potrzebują słowa wiary i umocnienia w nadziei. Często pełnią swą służbę z narażeniem życia. Z poświęceniem, które trudno sobie wyobrazić. Dzielą los z tymi, do których Chrystus ich posłał. Z pokorą przyjmują ograniczenia zrodzone z nędzy duchowej i materialnej, by dźwigać ku Bogu, wspierać i pomagać. Ofiarami do puszki wspieramy dziś wszelkie dzieło misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

Zachęcam do jałmużny wielkopostnej. Wychodząc z kościoła możemy wziąć skarbonki przygotowane przez Caritas. Skarbonki przyniesiemy na poświecenie pokarmów.

Przypominam czwartym przykazaniu kościelnym, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej

Osiedle Łomnickie Czwartek g. 8.3o
Wojanów Piątek g.16.oo
Dąbrowica Piątek g.17.15

Można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.  Msze Święte Wojanów g.8.3o Dąbrowica g. 9.3o

Zachęcam do przekazania 1 % z podatku na cele charytatywne prowadzone w naszej Parafii, można go przekazać za pośrednictwem Caritas Diecezji Legnickiej

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszam na spotkanie w sobotę w salce przy plebani na g. 9.3o.

Katolickie Liceum Akademickie zaprasza na dzień otwarty. W piątek 22 marca od godz. 10 do 14, w siedzibie szkoły przy ul. M. Kopernika 1, przygotowanych zostało wiele ciekawych zajęć dla uczniów kl. III z gimnazjum oraz uczniów kl. VIII ze SP.
Spotkanie informacyjne dla rodziców i kandydatów, odbędzie się również w piątek (22 III) o godz. 19:00. W roku szkolnym 2019/20 planowane jest otwarcie klasy I liceum trzyletniego po gimnazjum oraz czteroletniego po szkole podstawowej, z rozszerzeniem i z profilem matematyczno-fizyczno-informatycznym z dodatkowym j. obcym.  Szkoła nie prowadzi naboru elektronicznego. Zapewnia uczniom indywidualne podejście, pomoc we wszechstronnym rozwoju, a wszystko w oparciu o bardzo konkretny system wartości.

Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.