33  NIEDZIELA           17. XI. 20169

Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.

Zapraszam w niedziele 17.XI  rodziców dzieci komunijnych kl. 1-3 na spotkanie w salce przy plebani  o g. 17.oo

W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Zapraszam na Mszę świętą o g.17.oo zwłaszcza wszystkich należących do naszego zespołu muzycznego wraz z Panem organistą Tadeuszem, Rade Parafialną a później na spotkanie do salki.

Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

Spotkanie młodzieży w  ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w sobotę g. 10.oo

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

Dziękuję za posprzątanie świątyni i za złożoną ofiarę paniom : Krystynie Ciuła i Sylwii  Prusakowskiej i panu Robertowi Lebioda.   Za tydzień zapraszam na godz. 9.3o rodziny z ul Przybocznej nr. 11 – 20