2  NIEDZIELA  W CIĄGU  ROKU  19. 01. 2020

W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę.

Spotkanie Rady Parafialnej dziś po Mszy Świętej o godz. 18.oo w salce przy plebani.

Spotkanie osób, które będą wydawać dary we wtorek o g.17.3o w salce przy plebani.

W sobotę o g.17.oo zapraszam na spotkanie w salce przy plebani młodzież, która w tym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Proszę ze sobą zabrać katechizm, zeszyt do pisania oraz mieć wybrane imię do bierzmowania i dane świadka bierzmowania.

Dziękuję za posprzątanie kościoła.  Za tydzień zapraszam na godz.  9.3o rodziny z Dąbrowicy mieszkające nr. 1, 2, 3, 52

W związku z profanacją krzyża w Wojanowie w niedziele na zakończenie  Mszy świętej odmówimy modlitwę ekspiacyjną przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek o g. 15.oo  zapraszam przy sprofanowanym krzyżu na wspólną modlitwę do Bożego Miłosierdzia, aby raz jeszcze wynagrodzić Panu Bogu za ów haniebny czyn oraz na Mszę świętą do kościoła w Wojanowie na g. 16,oo.  Jest to szczególny akt barbarzyńskiego zachowania.  Proszę też  o modlitwę w intencji sprawców tego zdarzenia, o przebaczenie, opamiętanie oraz ich nawrócenie.

Dojazdy na kolęda:

Czwartek: ul. Łomnicka od      g. 14.3o  i  Osiedle