NIEDZIELA   ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO      20. V. 2018

Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

Jutro czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W sobotę zapraszam wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej o godzinie 9.3o w kościele w Wojanowie dzieci z klas 3 przystąpią do Pierwszej Komunii świętej, a dzieci z klasy czwartej do rocznicy komunii świętej.

Z racji tej uroczystości spotkanie dzieci komunijnych i rocznicowych we wtorek i w piątek o g. 17.oo.

Spowiedź –  dla rodziców dzieci komunijnych i rocznicowych w Piątek w Wojanowie

g 15.45 – 16.3o

Spowiedź  –  dzieci rocznicowych i komunijnych w sobotę o g. 9.15 w Dąbrowicy.

Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

Dziękuje za posprzątanie świątyni  Za tydzień na godz. 11.oo. Zapraszam rodziny mieszkające na ul. Storczykowej.