16  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    22. 07. 2018

Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

Dziś o g. 15.oo w Parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty spotkanie osób wyruszających na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki w gablocie przy wyjściu z kościoła.

W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów za tydzień w niedzielę po Mszy świętej. Zachęcam do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.

Z racji poświęcenia pojazdów zbierana będzie jak co roku do puszki ofiara. Akcję przeprowadza MIVA – Polska, „ 1 grosz za 1 kilometr ” Organizacja działająca przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji jej celem jest pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. W tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

Dziękuje za posprzątanie świątyni Paniom: Chwedczuk Małgorzacie, Zawarskiej Danucie, Biesadze Krystynie, Raczyńskiej Annie, Ewelinie Galara, Sylwestrowi Kowalskiemu. Za tydzień proszę rodziny mieszkające w Dąbrowicy nr . 18, 20, 32, 46. na godz. 9.3o

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy samych radosnych i spokojnych dni.