25   Niedziela zwykła  23. 09. 2018

Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.

Jeśli ktoś w najbliższym czasie chce pełnić godność ojca lub matki chrzestnej winien wziąć udział w przygotowaniu tj w trzech katechezach. Katechezy dla przyszłych chrzestnych rozpoczną się w poniedziałek o godz.18.oo w salce przy plebani. Jeśli rodzic w ciągu tego półrocza zgłosi chrzest to wymagane będzie potwierdzenie o przygotowaniu rodziców chrzestnych.   Godność matki lub ojca chrzestnego może pełnić osoba wierząca spełniająca praktyki religijne i przystępująca do świętych sakramentów. Nie może pełnić tej godności osoba żyjąca w związku niesakramentalnym, niepraktykująca i która nie przystąpiła do sakramentu bierzmowania.

Spotkanie wszystkich kandydatów do Bierzmowania w środę o g.17.3o w salce przy plebani.

Trwają do środy zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę i Górę św. Anny.
Informacje szczegółowe odnośnie wyjazdu podane będą na stronie parafialnej.

Pamiątkowa płyta z uroczystości jubileuszu 700 lecia w kwocie 20 zł. Zapisy po Mszy św.

Dziękuje za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty Pani Ewie Karkota. Za tydzień na godz. 9.oo zapraszam rodziny z ul. Muzycznej nr 23 do końca.

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.