18  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      1 .08. 2021

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana Tajemnic Różańcowych.

Rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Przez wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego 77 lat temu walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny.

Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Różaniec o… i wieczorna Msza Święta w intencji wszystkich naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej będziemy modlić się o nowe i powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Spowiedź z racji pierwszego piątku miesiąca w ciągu tygodnia przed Mszą św. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające NSNMP o godz. 8.15.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Dziękuje za posprzątanie świątyni i za złożoną ofiarę na kwiaty Paniom: Szyngier, Szabla, Zielińskiej, Kucińskiej. Za tydzień na g. 10.oo zapraszam rodziny ze Stacji Wojanów